10.05.2024 Standardy ochrony małoletnich
 
Szanowni Rodzice i Uczniowie!
Informujemy, że od 15 lutego 2024 weszła w życie nowelizacja Ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniem przestępczości na tle seksualnym i ochronie małoletnich. Ta ustawa została zmieniona Ustawą o ochronie małoletnich. Powyższe zmiany mają na celu zwiększenie ochrony małoletnich i zapewnienie im bezpiecznego środowiska w różnych instytucjach i placówkach. Zgodnie z art. 10 ustawy, obowiązek wprowadzenia wyżej wymienionych standardów musi być zrealizowany w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie tzw. ustawy Kamilka - czyli do 15 sierpnia 2024 r. Jest to tak zwany okres przejściowy, na dostosowanie działalności danego podmiotu (w naszym przypadku szkoły) do zgodności z ustawą. W załączniku przedstawiamy Wam „wersję skróconą” skierowaną do uczennic i uczniów naszej placówki. Zawiera ona m.in. ścieżki postępowania małoletniego, które może zastosować w przypadku wystąpienia wobec niego przemocy czy zagrożenia.
Bardzo prosimy Uczniów i Rodziców o zapoznanie się z tym dokumentem.
 
24.04.2024 Wymagania egzaminacyjne kl. VIII 
W zawiązku ze zbliżającym się egzaminem ósmoklasisty zachęcamy do przypomnienia sobie wymagań egazminacyjnych.
 
5.02.2024 Rozpoczęcie zapisów do Centrum Nauczania Domowego
 
Szanowni Państwo,

 
informujemy, że z dniem 31.01 Centrum Nauczania Domowego zakończyło rekrutację na rok szkolny 2023/2024 i 5.02 oficjalnie rozpoczęło rekrutację na rok szkolny 2024/2025. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie: https://domowi.edu.pl/.
Dziękujemy za to, że razem z nami szerzą Państwo ideę edukacji domowej - to dzięki Państwu ta forma edukacji zyskuje coraz większą popularność!

 

4.01.2024 Materiały dotyczące stresu egzaminacyjnego przeznaczone dla uczniów 8. klasy szkoły podstawowej oraz ostatnich klas szkół ponadpodstawowych.
 
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
na stronie internetowej CKE oraz stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych zamieszczono materiały dla uczniów 8. klasy szkoły podstawowej oraz ostatnich klas szkół ponadpodstawowych
Materiały są dostępne na stronie CKE pod następującymi linkami:
1) ósmoklasiści: https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/stres-egzaminacyjny-materialy-dla-uczniow-rodzicow-i-nauczycieli/
2) maturzyści: https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-maturalny-w-formule-2023/materialy-dodatkowe/stres-egzaminacyjny-materialy-dla-uczniow-rodzicow-i-nauczycieli/.

Materiały obejmują:

1) Poradnik dla ósmoklasisty i maturzysty
2) Narzędziownik dla ósmoklasisty i maturzysty
3) Zalecenia dla ósmoklasisty, ale mogą z nich również korzystać maturzyści
4) Poradnik dla rodziców
5) Scenariusze zajęć dla nauczycieli.

Prosimy o przekazanie informacji nauczycielom, pedagogom i psychologom szkolnym i zaproszenie ich korzystania z tych materiałów.
OKE w Jaworznie
 
20.12.2023
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
życzymy spokoju, radości i rodzinnego ciepła.
Niech te święta przyniosą odpoczynek i chwile wytchnienia
od codziennych obowiązków i trosk
oraz energię i pomyślność na cały następny rok ????
 
Zarząd Fundacji "Elementarz"
 
 

 

 

20.11.2023 Dotyczy egzaminu ósmoklasisty 2024

 

Szanowni Rodzice,

prosimy zapoznać się ze wskazówkami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej wskazującej te obszary, na które warto zwrócić uwagę po analizie ubiegłorocznego egzaminu.

Maria Lorek – dyrektor szkoły

 

Wskazówki OKE do pobrania

 

 

16.10.2023 Konkurs InstaLogic - szansa dla uczniów na wejście do świata programowania

 

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie matematyczno-informatycznym InstaLogic - tutaj szczegółowe informacje: https://instalogik.pl/. Odbywa się w całości on-line. Jest to świetna okazja do pierwszego spotkania z programowaniem w przyjemny sposób. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

 

Konkurs składa się z 3 etapów.

Etap pierwszy trwa do 30.10 do godziny 20:00 i polega na rozwiązaniu zadań matematyczno-logicznych na platformie.

Do etapu drugiego dostają się osoby w najwyższym wynikiem na skalę ogólnopolską i osoby z najwyższym wynikiem w danej szkole, jeśli wystartowało z niej w konkursie minimum 5 uczniów.

Etap drugi i trzeci poprzedzone są kursami przygotowującymi, co stanowi wartość już samą w sobie.

 

Każdy uczestnik oraz nauczyciel otrzyma certyfikat, na laureatów czekają dyplomy oraz półroczny kurs Assembly/Python/C++.

 

Aby uczniowie mogli wystartować w konkursie konieczna jest rejestracja nauczyciela z Państwa szkoły na platformie (rejestracja nauczyciela) oraz zebranie informacji od rodziców, potrzebnych do założenia konta ucznia oraz rodzica (formularz dla rodzica). Rodzice mogą również samodzielnie zarejestrować ucznia. 

Tutaj dokładne informacje na temat rejestracja uczestnika (ucznia) przez nauczyciela: https://instalogik.pl/?page=custom&content=instrukcja_zglaszania_uczestnikow

Pozostałe informacje na temat rejestracji: https://instalogik.pl/?page=custom&content=rejestracja_2023