O SZTABIE 

 

Działaniami Sztabu "Elementarz" przez wiele lat kierowali Wadim Jabłoński i Jakub Bakonyi. W 2014 r. do zespołu organizacyjnego dołączyła Kamila Smozik, która do dziś pełni funkcję Szefa Sztabu WOŚP. Na przestrzeni 17 lat naszej działalności koordynowaliśmy pracę tysięcy wolontariuszy i zebraliśmy datki o łącznej wartości ponad 900 000,00 zł. Wspólnie czuwamy nad właściwym przebiegiem akcji i ciągłym jej rozwijaniem. Działamy na rzecz Fundacji, a nie w jej imieniu, co oznacza, że osobiście odpowiadamy za wszelkie działania i zobowiązania finansowe.

 

 

 Nasza praca nic by jednak nie znaczyła, gdyby nie poświęcenie dziesiątek wolontariuszy, którzy z godnym podziwu poświęceniem – na przekór mało sprzyjającym warunkom atmosferycznym – prowadzą kwestę na ulicach miasta. Staramy się, by nasi wolontariusze zawsze byli dobrze poinformowani i bezpieczni. W tym celu współpracujemy m. in. z Komendą Miejską Policji i ze Strażą Miejską.

Podczas Finałów współpracujemy również z instytucjami szeroko pojętej kultury i rozrywki, organizując wspólnie z nimi różnego rodzaju imprezy, licytacje i happeningi. Założycielem, gospodarzem i sponsorem Sztabu jest Fundacja "Elementarz" z Katowic i prowadzona przez nią Prywatna Szkoła Podstawowa Fundacji "Elementarz" w Katowicach-Ligocie, gdzie mieści się nasza siedziba. Wspierały nas również liczne firmy handlowo-usługowe.

Jak dotąd naszych wolontariuszy można było spotkać w słynnych katowickich klubach (Straszny Dwór, Kwadraty, Panorama, Pomarańcza), centrach handlowych (Silesia City Center, Galeria Katowicka, C.H 3 Stawy), a nawet w okolicznościowym pociągu Kolei Śląskich. Wielokrotnie odwiedzały nas media (TVP, TV Silesia).

WOLONTARIAT
Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, które są chętne wspomagać nasz Sztab. W szczególności poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia zbiórki na ulicach miasta (około 150 osób) i do pracy w siedzibie Sztabu. Mile widziane są osoby ze szczerymi chęciami i zdrowym rozsądkiem — kwestowanie bowiem to nie tylko świetna zabawa, ale także duża odpowiedzialność. W związku z tym, że liczba wolontariuszy jest ograniczona, czynnikiem decydującym o kwalifikacji będzie czas zgłoszenia i pobrania kwestionariusza. Niezależnie od tego zastrzegamy sobie prawo do selekcji zgłoszeń. 

WSPÓŁPRACA
Poszukujemy również partnerów i sponsorów, a w szczególności – artystów i instytucji chętnych do zorganizowania wspólnie z nami imprezy kulturalno-rozrywkowej. Inną formą wsparcia może być umożliwienie nam zbiórki w określonym miejscu (np. w centrum handlowym, w sklepie) lub przekazanie darowizny w postaci środków pieniężnych lub rzeczowych (licytacje). Każdy partner, sponsor i darczyńca może liczyć na podziękowanie i darmową reklamę w naszych kanałach informacyjno-promocyjnych (Facebook, strona WWW, plakaty, banery). Liczy się każdy gest.

 

Rejestrację wolontariuszy rozpoczynamy na przełomie października i listopada.

 

Kontakt: Kamila Smozik tel. 32 252 79 38

Koniecznie odwiedź nas na Facebooku! :)