2018-10-26 - Konkurs 'Najpiękniejszy Jurajski Latawiec 2018 roku'

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu na najpiękniejszy jurajski latawiec 2018 roku. 

Na zwyciezców czekają atrakcyjne nagrody :)

Regulamin konkursu dostępny jest -> tutaj

 

 

 

 


2018-10-24 - Rusza projekt 'Edukacja bez granic'

Istotą zadania publicznego „Edukacja bez granic” jest integracja oraz wzmocnienie więzi i kontaktów dzieci z Polski z polskimi dziećmi mieszkającymi na Ukrainie. W ramach projektu współpracować będą ze sobą dwie szkoły - polska placówka oświatowa prowadzona przez Centrum Polskie w Żytomierzu (obw. żytomierski) oraz Szkoła Podstawowa Fundacji 'Elementarz' w Nakle (gm. Lelów, woj. śląskie). Przez najbliższy rok uczniowie będą realizowali wspólne działania edukacyjne upamiętniające wydarzenia oraz osoby związane z odzyskaniem niepodległości przez RP w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Podczas realizacji zadania publicznego odbędzie się również kilkudniowa wizyta uczniów z Ukrainy w szkole partnerskiej w Polsce.

 

Szczegóły na stronie projektu: http://edukacjabezgranic.elementarz.edu.pl/

 

 

 

  


2018-09-14 - Zapraszamy na czwarty Jurajski Piknik Paleontologiczny w Łutowcu 22 września 2018 r.

Serdecznie zapraszamy na Jurajski Piknik Paleontologiczny, który w sobotę 22 września odbędzie się w Łutowcu w gminie Niegowa.
Jest to unikalna rodzinna impreza, łączącą aspekty naukowo-poznawcze z zabawą w pięknych jurajskich plenerach. W tym roku Piknik będzie częścią I edycji święta Szlaku Orlich Gniazd.
Czwarta już edycja Pikniku, odbędzie się przy Szkole Podstawowej w Łutowcu. Nie zabraknie, wystaw i ekspozycji na temat prahistorii Jury Krakowsko-Częstochowskiej, warsztatów, animacji, konkursów, plenerów artystycznych, a także pokazów kulinarnych i kosztowania przysmaków kuchni regionalnej. Można będzie spróbować wspinaczki skałkowej, obejrzeć pokazy rekonstrukcji historycznych oraz wziąć udział w koncercie plenerowym. Organizatorami Pikniku są Fundacja Ekologiczna - Wychowanie i Sztuka „Elementarz”, dr Paweł Socha z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Artur Kozak z firmy DMA Partners. Do zobaczenia!

 

 


2018-09-13 - Interaktywny elementarz na konferencji edukacyjnej Pro Futuro

W imieniu SZTUKA UCZENIA oraz swoim zapraszamy wszystkich nauczycieli, dyrektorów oraz pracowników oświaty na konferencję edukacyjną PRO FUTURO, która odbędzie się 18.09.2018 r. w Porębie k. Zawiercia, przy ulicy Wojska Polskiego 4 (Szkoła Podstawowa Nr 1). 

 

W programie konferencji m.in:

  • wystąpienia ekspertów i praktyków związanych z edukacją w tym Marii Lorek, autorki m.in. Naszego Elementarza i Naszej Szkoły oraz ich aktualnych edycji zgodnych z nową podstawą programową – My i nasz elementarz, My i nasza szkoła
  • sesje związane z RODO w szkole,
  • lekcje pokazowe dotyczące projektu „wirtualny tornister”, który ma za zadanie odciążenie plecaków przy pomocy nowoczesnych technologii,
  • prezentacje pracowni językowych i przedmiotowych, w tym modułowych pracowni przyrodniczych LaboLAB,
  • duży nacisk na warsztaty z szerokim spectrum zajęć do wyboru m.in. indywidualizacja i specjalne potrzeby edukacyjne (mTalent), programowanie i robotyka w szkole, interaktywne podręczniki itp.
  • wstęp wolny  (obowiązkowe zapisy tutaj).

Więcej informacji na stronie domowej organizatora (kliknij).

 

 

 


2018-06-12 - WYNIKI KONKURSU 'PORTRET MOJEJ MAMY'

Miło nam poinformować, że w konkursie 'Portret mojej mamy' zwyciężyły nastepujące osoby:

 

Przedszkole:
I miejsce: Hanna Pasikowska z Żarek i Kuba Ingram z Żarek;
II miejsce: Nikola Wcisło z Żarek Letniska;
III miejsce: Lena Pidzik z Janowa;
WYRÓŻNIENIE: Milena Grabowska z Kamienicy Polskiej.

 

Szkoła Podstawowa kl. I - III:
I miejsce: Amelia Maźniewska z Lusławic;
II miejsce: Justyna Szpak z Żarek;
III miejsce: Kacper Gałązka z Moczydeł, Błażej Rasztabiga z Moczydeł i Julia Wojtyla z Myszkowa.
WYRÓŻNIENIA: Filip Dziuk z Żarek Letniska, Maria Feltman z Kamienicy Polskiej, Julia Knysak z Janowa i Maria Maźniewska z Lusławic.

 

Szkoła Podstawowa kl. IV - VIII: 
I miejsce: Julia Sawkowska z Żarek Letniska;
II miejsce: Hubert Żaczkowski z Żarek;
III miejsce: Zofia Zimońska z Żarek;
WYRÓŻNIENIA: Patryk Gałązka z Lgoczanki i Natalia Korzos z Żarek.

 

Portret ceramiczny (prostokątny):
I miejsce: Julia Rosikoń z Poraja;
II miejsce: Iga Sosnowicz z Poraja;
III miejsce: Oliwia Bugajczyk z Poraja;
WYRÓŻNIENIE: Zuzia Kondela z Poraja.

 

Portret Ceramiczny (owalny):
I miejsce: Maciej Selwet z Żarek Letniska;
II miejsce: Zuzanna Zasuń z Żarek;
III miejsce: Maja Cieślińska z Żarek Letniska;
WYRÓZNIENIE: Kinga Bartnik z Żarek Letniska.

 

Rozdanie nagród odbędzie się 16 czerwca 2018 r. podczas Festynu Rodzinnego w Łutowcu. Gratulujemy!

 

 


2018-06-12 - Już w najbliższą sobotę Festyn Rodzinny w Łutowcu. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 


2018-04-27 - 'Portret Mojej Mamy' - zapraszamy do II edycji konkursu

'Jest na świecie piękna istota, u której jesteśmy wiecznymi dłużnikami - Matka'. Namalujmy portret mamy! Fundacja 'Elementarz' i Pracownia Artystyczna Jura zapraszają dzieci do II edycji konkursu: PORTRET MOJEJ MAMY. W tym roku wprowadziliśmy nową, dodatkową kategorię: portret ceramiczny w formie płaskorzeźby. Prace można składać do 2 czerwca 2018 roku. Czekamy na Wasze dzieła, a na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy. Szczegóły dostępne są w regulaminie konkursu. ŻYCZYMY POWODZENIA WSZYSTKIM DZIECIOM! 

 

 

 


2018-03-29 - Wesołych Świąt!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,

składamy najserdeczniejsze życzenia:

dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa,

mnóstwa wiosennego optymizmu oraz samych sukcesów!

 

Fundacja 'Elementarz'


2018-03-27 - Interaktywny elementarz z klasą już dostępny!

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z Interaktywnego elementarza z klasą - bezpłatnej i w pełni interaktywnej wersji opracowanej na podstawie podręcznika szkolnego MY I NASZ ELEMENTARZ autorstwa pani Marii Lorek, Lidii Wollman i Agaty Ludwy, opracowanego przez koalicję Sztuka Uczenia we współpracy z firmą Learnetic.

 

 

 

Materiały w ELEMENTARZU Z KLASĄ zostały pogrupowane według sekcji tematycznych, by można z nich łatwo skorzystać niezależnie od używanego w szkole podręcznika. Obecnie opublikowaliśmy cz.3 Wiosna (do testowania). Zachęcamy do skorzystania z lekcji Spotkanie z wiosną, w której zastosowano interaktywną nowość - moduł muzyczny. Bardzo ciekawi jesteśmy jak sprawdzi się na lekcjach. Prosimy o dzielenie się naszymi materiałami z innymi nauczycielami. Elementarz będzie na bieżąco uzupełniany o treści multimedialne na licencjach Creative Commons, m.in. przez Centrum Sztuki Dziecka.

Uzupełnieniem do elementarza będą też materiały dla nauczycieli i rodziców publikowane na portalu edukacyjnym www.sztukauczenia.pl

E-podręcznik został opublikowany pod linkiem https://www.mcourser.pl/SztukaUczenia/Interaktywny_elementarz_z_klas 

W celu korzystania z Interaktywnego elementarza z klasą należy założyć konto na platformie www.mCourser.pl (konto jest bezpłatne). Po zalogowaniu trzeba wejść w powyższy link i kliknąć w przycisk 'dodaj do moje kolekcje'. W tym momencie można już korzystać z wydawnictwa.

Z zasobów można korzystać on-line, ale można też, przy małej przepustowości internetu pobrać pliki na urządzenie i pracować z nimi off-line. Konieczna wtedy jest instalacja aplikacji mLibro.
Instrukcję do instalacji aplikacji mLibro w różnych systemach znajdziecie Państwo pod adresem https://www.mcourser.pl/doc/page/Aplikacja-mLibro 
Dane do logowania są takie same jak podczas rejestracji na mCourser.

 

Zachęcamy do korzystania na lekcjach oraz do pracy indywidualnej w domu.


2018-03-22 - Ogłoszenie o naborze ofert na stanowisko dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Fundacji Elementarz im. Jana Kochanowskiego w Wójcicach

Fundacja Ekologiczna – Wychowanie i Sztuka „Elementarz” ogłasza nabór ofert na stanowisko dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” im. Jana Kochanowskiego w Wójcicach (Gmina Jelcz-Laskowice).

 

Oferty kandydatów powinny zawierać:

  1. CV i list motywacyjny
  2. uzasadnienie przystąpienia do konkursu wraz z koncepcją funkcjonowania i rozwoju szkoły
  3. oświadczenie, że kandydat wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie  z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) w celach przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora.

 

Od osoby przystępującej do konkursu nie jest wymagane wykształcenie pedagogiczne. Kandydat na stanowisko dyrektora powinien jednak mieć ukończone studia wyższe lub studia podyplomowe z zakresu zarządzania albo kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą, prowadzony zgodnie z przepisami w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli.

 

Oferty należy składać drogą elektroniczną na adres: sekretariat@elementarz.edu.pl wpisując w tytule wiadomości  „Wójcice – dyrektor”.

Nabór ofert trwa do 13.04.2018 r.