Działaniami Sztabu "Elementarz" przez wiele lat kierowali Wadim Jabłoński i Jakub Bakonyi. W 2014 r. do zespołu organizacyjnego dołączyła Kamila Smozik, która do dziś pełni funkcję Szefa Sztabu WOŚP. Na przestrzeni ponad 10 lat naszej działalności koordynowaliśmy pracę tysięcy wolontariuszy i zebraliśmy datki o łącznej wartości przekraczającej 250 000 zł. Wspólnie czuwamy nad właściwym przebiegiem akcji i ciągłym jej rozwijaniem. Działamy na rzecz Fundacji, a nie w jej imieniu, co oznacza, że osobiście odpowiadamy za wszelkie działania i zobowiązania finansowe.

 Nasza praca nic by jednak nie znaczyła, gdyby nie poświęcenie dziesiątek wolontariuszy, którzy z godnym podziwu poświęceniem – na przekór mało sprzyjającym warunkom atmosferycznym – prowadzą kwestę na ulicach miasta. Staramy się, by nasi wolontariusze zawsze byli dobrze poinformowani i bezpieczni. W tym celu współpracujemy m. in. z Komendą Miejską Policji i ze Strażą Miejską.

Podczas Finałów współpracujemy również z instytucjami szeroko pojętej kultury i rozrywki, organizując wspólnie z nimi różnego rodzaju imprezy, licytacje i happeningi. Wieloletnim gospodarzem, partnerem i sponsorem Sztabu jest Fundacja "Elementarz" z Katowic i prowadzony przez nią Zespół Szkół Fundacji "Elementarz" w Katowicach-Ligocie, gdzie mieści się nasza siedziba. Wspierały nas również liczne firmy handlowo-usługowe.

W ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Sztab "Elementarz" jest także współorganizatorem “Szkolnego Patrolu” w Gimnazjum nr 18 im. J. Nowary w Katowicach. 

Jak dotąd naszych wolontariuszy można było spotkać w słynnych katowickich klubach (Straszny Dwór, Kwadraty, Panorama, Pomarańcza), centrach handlowych (Silesia City Center), a nawet w okolicznościowym pociągu Kolei Śląskich. Wielokrotnie odwiedzały nas media (TVP, TV Silesia, Radio "Egida",).

WOLONTARIAT
Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, które są chętne wspomagać nasz Sztab. W szczególności poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia zbiórki na ulicach miasta (około 120 osób) i do pracy w siedzibie Sztabu. Mile widziane są osoby ze szczerymi chęciami i zdrowym rozsądkiem — kwestowanie bowiem to nie tylko świetna zabawa, ale także duża odpowiedzialność. W związku z tym, że liczba wolontariuszy jest ograniczona, czynnikiem decydującym o kwalifikacji będzie czas zgłoszenia i pobrania kwestionariusza. Niezależnie od tego zastrzegamy sobie prawo do selekcji zgłoszeń. 

WSPÓŁPRACA
Poszukujemy również partnerów i sponsorów, a w szczególności – artystów i instytucji chętnych do zorganizowania wspólnie z nami imprezy kulturalno-rozrywkowej. Inną formą wsparcia może być umożliwienie nam zbiórki w określonym miejscu (np. w centrum handlowym, w sklepie) lub przekazanie darowizny w postaci środków pieniężnych lub rzeczowych (licytacje). Każdy partner, sponsor i darczyńca może liczyć na podziękowanie i darmową reklamę w naszych kanałach informacyjno-promocyjnych (Facebook, strona WWW, plakaty, bannery). Liczy się każdy gest.

 

 

Koniecznie odwiedź nas na Facebooku! :)