Fundacja Ekologiczna - Wychowanie i Sztuka

Witamy na stronie naszej Fundacji. Istniejemy od 1992 roku.

Prowadzimy 23 szkoły, w tym 11 na terenie województwa śląskiego: Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Katowicach oraz Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Soli Kiczorze (gmina Rajcza), Szkołę Podstawową w Jackowie (gmina Kruszyna), Zespół Małych Szkół  na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w: Łutowcu i Moczydle, Szkoły Podstawowe w Podzamczu (gmina Ogrodzieniec), w Dzibicach i Siamoszycach (gmina Kroczyce),  w Nakle (gmina Lelów), w Zawierciu a także w województwie dolnośląskim w Głębowicach (gmina Wińsko), w  Wójcicach (gmina Jelcz-Laskowice) i w Mojęcicach (gmina Wołów), w województwie lubelskim w Łążku Ordynackim (gmina Janów Lubelski), w województwie łódzkim w Jankowicach (gmina Krośniewice), w województwie małopolskim w Gotkowicach i Sąspowie (gmina Jerzmanowice - Przeginia) i w województwie podkarpackim w Golcach (gmina Jarocin), Bezmiechowej Dolnej i w Manastercu (gmina Lesko) oraz w Głębokiem (gmina Rymanów).

Od marca 2007 roku uruchomiliśmy 119 Małych Przedszkoli na terenie województw: dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego.

Prowadzimy także 4 żłobki - w tym 3 uniwersyteckie w partnerstwie z Uniwersytetem Śląskim.

Zajmujemy się też kształceniem dorosłych. W roku 1999 uruchomiliśmy Ośrodek Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego.

Promujemy koncepcję turystyki edukacyjnej. Jurajskie Centrum Turystyki funkcjonuje w najmniejszej szkole w Polsce oraz w Unii Europejskiej - w Łutowcu - gmina Niegowa.

Kolejny obszar naszej działalności to Wydawnictwo „Elementarz” w ramach którego wydajemy podręczniki dla uczniów, książki dla nauczycieli.

W biurze projektów realizujemy projekty współfinansowane ze środków unijnych oraz innych źródeł.

Współpracujemy z wieloma organizacjami i instytucjami polskimi i międzynarodowymi. 

Wszystko, co czynimy obejmuje swoim zasięgiem szeroko pojętą edukację.

[WIĘCEJ]